"Ač láska přináší naposled jen bolest, přece všechny slzy, které jsi vyplakal, byly splaceny již prvním polibkem."
Rubriku na reklamy nehledejte. Když napíšete "hlásni pro mě tam a tam", hlasovat pravděpodobně budu, ale né nutně pro vás! Vyberu si, co se líbí mně.

Prosinec 2009

Něco pro milovníky koní

31. prosince 2009 v 20:01 STOP týrání zvířat!
asi takhle to vypada na konskych jatkach....


PROSÍM ZVEŘEJNĚTE

31. prosince 2009 v 20:00 STOP týrání zvířat!
slavi te ted Silvestra? tak se podivejte na ty kteri ho slavit nemohou. dejte si tohle na blog a jako novorocni predsevzeti si reknete ze budete bojovat proti podobnym ohavnostem!


Proč?
Nikdo nikdy nepochopí že zvířata jsou jako lidé?? a lidé spíš jako zvířata?? Nikdo z nich si asi neuvědomuje, že se chová jako dobytek? Už i ta kráva a prase jsou větší lidé než oni.Proč někdo dopustí pokusy na zvířatech? Proč někdo dovolí Jatka? Proč nikdo nedělá nic proti zoofilii? Proč se nebojuje proti Převozům koní z polska do Italie a proč každý zavírá oči nad lidmi, kteří týrají zvířata? Nikdo asi nerozumí těmto fotografiím.Bojujte proti bezpráví. Bojujte za bezmocné oběti Tyranismu a pomozte těm, kteří za nic nemohou. To si nikdo netroufne zastat se těch, kteří jdou na smrt? Proč se nerespektují práva zvířat?Chováte také jako srabi a obracíte se zády ke svinstvu, které vidíte všude kolem vás?Proč? Copak vám nedochází jak trpí. Nikdo z vás ještě nebyl tam, kde umírají? ještě nikdo z vás nebyl obětním beránkem pokusů. Tak sakra bojujte.
!!!!!!!!!!!!KOPÍRUJTE TENTO ČLÁNEK I S FOTKAMI NA VŠECHNY WEB A SNAŽTE SE UKÁZAT SVĚTU CO SE DĚJE!!!!!!!!!!
!!!!!!KDYŽ SE O TOM BUDE VĚDĚT, SNAD SE ZAČNE NĚCO DÍT!!!!!!
NEHLEĎTE NA ZDROJE


Demo konske hry

30. prosince 2009 v 14:00 Ostatní
TADY najdete par vetsinou demovek o konich ke stazeni ;)


Smutne vyroci

28. prosince 2009 v 17:00 Já a blog
Dnes jseou to na den 3 roky co mi umrel muj 2. krecek
nebudu vas zatezovat zivotnimi pribehy mych devatenacti krecku, ale ja sem jen tak koukala na ten archiv, ono tam 28. prosince, tak si rikam: vzdyt to mi tenkrat chcipnul ten Fousek. no tak sem to proste napsala...

Bullet for my valentine

28. prosince 2009 v 14:00 Klipy
par tech nej pisnicek :)


Slovnik finskych sprostych slov xD

27. prosince 2009 v 14:00 Zábava
Tak, a tady máte pár hezkých finských slovíček

Generali

26. prosince 2009 v 14:00 Zábava
Generali - pod kridli lva xD docela odchylka od podoby gryfa xD


Jste nakaženi chorobou FIS???

25. prosince 2009 v 14:01 Zábava
konecne! xD tohle sem hledala xD
bohuzel trpim touhle nakazou uz asi od velikonoc xD a to hlavne diky Nightwish xD

Oznámení ministerstva zdravotnictví

Ministerstvo zdravotnictví varuje:
FIS (Finnish Influenza Syndrom) = Finský vir chřipky

FIS bohužel ještě není dostatečně prozkoumán, pouze víme, že po inkubační době cca. 2 dny je Vaše mozková kůra silně napadena a zrychlen Váš krevní oběh.
FIS je výhradně přenášen díky finským hudebním skupinám.
(Vyvarujte se koncertů všech finských skupin a necestujte do Finska, jestliže na sobě zpozorujete jakékoliv známky FIS.)

Nemoc napadá převážně dívky, ale i ženy v pokročilém věku, které se již s podobnými onemocněními setkaly.
Všimněte si, že věk nehraje u FIS žádnou roli, každý je v nebezpečí!!!
Dávejte si prosím pozor, abyste se nedostali do styku s FIS, jelikož zaniká jakákoliv naděje na uzdravení, protože jak již bylo řečeno, vir ještě není dostatečně prozkoumán.
V každém případě ale poslouchejte finskou hudbu i nadále. Už to horší být nemůže, naštěstí nám nejsou známy žádné případy úmrtí.

Typický průběh FIS:
1. Nakažení pomocí smyslových orgánů (zrak, sluch)
2. Po cca 2 dnech přichází silné bušení srdce, myšlenky nejdou uklidnit, bolesti hlavy, nedostatek spánku (popř. nespavost), zvláštní sny.
3. Nesmyslné rozhovory.
4. Naučení se finštiny (přinejmenším pokus se něco naučit)
5. Naučení se Humppa (podivuhodný finský tanec)
6. Váš mozek hodnotí finskou hudbu jako dokonalou a jedinečnou.
7. Snižování racionálního myšlení.
8. Šílené představy.
9. Silná, nepřekonatelná touha cesty do Finska.
10. Pacient se v tomto stádiu živí jen borůvkami (popř. jahodami Anm. v. Siggi ), taky a pije Finskou vodku nebo Jägermeister.

Můžete se však bránit!
1. V žádném případě neposlouchejte finskou hudbu.
2. Nenavštěvujte koncerty finských skupin (hrozí nákaza)
3. Necestujte do Finska
4. Dostatečně se při koupi jakékoli hudebního CD informujte u Vašeho prodejce na původ skupiny. FIS může být skryt i v anglicky zpívajících skupinách, které jsou taky roznašečem nákazy. Proto se raději vždy zeptejte.
5. Dokonce se již vyskytují i jiné mutace viru, jako např. FIS69. Tento virus je velice zrádný, protože je skryt ve finské skupině s anglickými texty, a případná neznalost viru váš muže nakazit.
6. Nejlepší je neposlouchat danou hudbu vůbec, pokud si nejste 100% jisti, odkud skupina pochází.

Jde o Vaše zdraví, proto zůstaňte zdraví!


Vaše Ministerstvo zdravotnictví

Dnes slaví Tuomas!

25. prosince 2009 v 14:00 Narozeniny slavných
je to tak! dnes ma Tuomas krasnych 33! jo kdyby sem prisel nejakej clovek nakazenej FIS a navic sbehlej ve finstine tak me omluvte jestli to mam nejak blbe ale jako pokus dobry :)
a chtela bych upozornit ze obrazek NENI moje prace! pouze sem do nej cosi vepsala, cemu ani ja poradne nerozumim.....

Vánoce!

24. prosince 2009 v 0:01 Já a blog

Veselé Vánoce!
Kadaj - Shut up and sleep with me

20. prosince 2009 v 14:00 Final Fantasy
hmmm.....dala bych si rict xD


Omluva!!

19. prosince 2009 v 20:22 Já a blog
Bohuzel se stala takova nemila vec. zhroutil se nam pocitac. ted je teda jaks taks rozchozenej ale v utery nam ho asi odvezou! kdyby ste tohle videli... kostickovany pismenka siroky stranky...div ze ten internet funguje :) moc me to mrzi ale asi budu muset POZASTAVIT BLOG alespon do ledna. stejne zase jedeme po vanocich na chatu a budeme tam zrejme az do toho 3. ledna. ja sem teda naplanovala clanky do konce roku, ale nebudou to zadny novinky o Mirovi ani nic takovyho. mozna bych jeste treba ted nekdy mohla zajit ke kamosce a ozvat se vam odtud, ale kdyby ne tak se tesim v lednu :)

Nejake obrazky Clouda

19. prosince 2009 v 14:00 Final Fantasy
tahle prvni se mi obzvlast libi, jen kdyby nebyla za tak smunejch okolnosti...

Sonata Arctica - White Pearl, Black Oceans

18. prosince 2009 v 14:00 Final Fantasy
hele co sem nasla
myslite za Kadaj umrel jako panic??
Drak Jeho Veličenstva

15. prosince 2009 v 20:51 Recenze
tohle dostanu k Vanocum!! Bohuzel jak se znam tak mi to vydrzi tak do Novyho roku, pak si muzu jit koupit dalsi dil xD 280 stranek to mam tak na 6 hodin...kdyz to vezmu na dvakrat...na chate se budu nudit...to abych si vzala jeste dve tenci knizky s sebou xD

Drak Jeho Veličenstva

Naomi Noviková

Ve světě fantasy literatury, kde se to draky jen hemží, představuje cyklus Naomi Novikové patrnou výjimku. Autorka svůj příběh zasadila do konkrétního historického časoprostoru, do období napoleonských válek, a uvalila tak na sebe povinnost zkoumat pečlivě dobové reálie a patřičně stylizovat i jazyk vyprávění a dialogů. Díky své erudici v tomto úkolu obstála, a vznikla tak fantasy poněkud "dospělejší", než je v žánru zvykem.

Což samozřejmě neznamená, že by její texty byly méně čtivé, méně dobrodružné, méně zabávné. Cítíme inspiraci klasickou dobrodružnou četbou i viktoriánskou prózou - hrdina knihy, námořní kapitán Lawrence, je gentleman poslušný svého krále, ale i svého smyslu pro čest; dokáže vést do boje trojstěžník i osedlat ohromného draka a vydat se na jeho hřbetu třeba až do horoucích pekel, bude-li to třeba. Noviková je silná i v líčení vztahu mezi jezdcem a jeho drakem, který se vyvíjí od drakova vylíhnutí a díky dračí inteligenci je stejně komplikovaný a bohatý jako vztah dvou lidí. Promyšleně buduje i svět samotných draků: popisuje jejich chování, letové schopnosti, velikost a vzhled různých plemen, jejich soužití s lidmi a množství dalších podrobností.

První svazek trilogie je předehrou, ve které se seznamuje Lawrence se svým drakem Temerairem a v níž se čtenář seznamuje s propracovaným světem Naomi Novikové. Temeraire sotva stačí prokázat svou výjimečnost a autorka příběh ukončí: ví, že si už čtenáře získala, že už jsou navnaděni k četbě dalšího svazku, Nefritového trůnu, ve kterém se její hrdinové vydávají až do daleké Číny.