"Ač láska přináší naposled jen bolest, přece všechny slzy, které jsi vyplakal, byly splaceny již prvním polibkem."
Rubriku na reklamy nehledejte. Když napíšete "hlásni pro mě tam a tam", hlasovat pravděpodobně budu, ale né nutně pro vás! Vyberu si, co se líbí mně.

Říjen 2012Powerwolf - We drink your blood

29. října 2012 v 14:00 Texty písní
Po dlouhé době konečně hudba, která mě chytla za srdce :)Podzimní filmy

28. října 2012 v 16:03 Recenze
Nikoli proto, že by byly točené, či se odehrávaly na podzim, čistě proto, že na ně koukám o podzimních prázdninách, i když jak tam koukám z okna, tak už by měly bejt spíš zimní...

Legenda o Lilith
Bída. Když už dělam pekelnou potvoru, tak ji aspoň udělm pořádně, ne? No, na svých několik tisíc let vypadá hlavní hrdinka, první žena, velmi dobře. A víte kdo je ta pekelná potvora? Rodny! Rodny McKay! Chce nesmrtelnost, tak si něco píchne, změní se v okřídlenýho démona a nedělá nic jinýho než že vraždí a šíří rudej mor. David Hewlett by si podle mě vážně zasloužil lepší role... Zastaví ho Lilith, která zatim překoná ztrátu paměti...

Vlkodav z kmene šedých psů
Nevim jestli sem někdy viděla jinej ruskej film kromě Mrazíka. Ale tenhle je pěknej. Samé zázraky. Hlavní hrdina přežije hned několikrát svou smrt. Je to taková trochu krvavá pohádka se šťastným koncem, i když žádnej polibek se zasejc nekonal :( A nejlepší je ten netopýr!! Ten je tak roztomiloučkej :))

Vlkodav z kmene Šedých psů (2006)

Ultraviolet
Máš pravdu. Svět ve kterém ses narodila my nepochopíme. Odehrává se to kdysi kdesi v budoucnosti. Lidstvo nedopatřením vyvinulo smrtící "upíří" (nevim jestli se to projevuje jen v těch zubech) virus a po letech už jsou všichni nakažení prostě likvidováni.

Útěk do divočiny
Smutné :( Vlastně to nebylo smutné, celej film je docela veselej, plnej životních názorů, ale končí to smutně. A zbytečně. Podle skutečné události. Po vzoru dávných myslitelů se hlavní hrdina vzdává všeho svého jmění a majetku a vydává se žít osaměle na vysněnou Aljašku.

Monty Pyton a Svatý grál
Mě prostě tenhle druh humoru nic moc neříká...

G. I. Joe
Kam se hrabou tvůrci Kobry 11! Opravdu výborná honička. Ale není to samozřejmě jen o autech, rovněž spousta zbraní a střílení, letadla a taky meče, je to prostě nabyté akcí! Je to z ne příliš vzdálené budoucnosti, lidstvo konečně vynalezlo nanity a ti záporňáci je samozřejmě chtějí použít jako zbraň. Bohužel onen záporňák je sám vývojář. Zničí Eiffelovku!! G. I. Joe je speciální supertajná jednotka, která mu to má překazit. No, nebudu to protahovat, určitě doporučuju ;)

Jumper
Rovněž výborná podívaná. O klučinovi co se dokáže teleportovat z místa na místo. V 15 uteče z domu, vykrade pár bank a pak si žije jako král. Ale ono všechno hezký jednou končí a konečně na něj po 8 letech příde chlap, co se lovením "skokanů" zabejvá. Potkává dalšího skokana, kterého hraje Jamie Bell (otrok z Orla deváté legie, toho sem si oblíbila), který v tom umí už trochu líp chodit. Ve filmu se podíváte na spoustu zajímavých míst: Koloseum, pyramidy v Gíze, Time Square, Sfinga, Dubaj, Grand kaňon...

Indie

27. října 2012 v 14:33 Nico Rosberg
Nico Rosberg, Mercedes AMG F1 warms up with some football in the paddock
Nico Rosberg, Mercedes AMG F1
A dog in the street
GP INDIA, 26.10.2012- Free Practice 1, Nico Rosberg (GER) Mercedes AMG F1 W03

Šla a šla až přišla do jinýho stavu

24. října 2012 v 20:02 Já a blog
Tak toto je prosím molekulová fyzika. "Děvče je v nějakém stavu, musí proběhnout nějaký děj, který my tady nebudeme rozebírat, a dostane se do jiného stavu." Prostě Koreš, mohla bych mu tady zařídit samostatnou rubriku, ale nevim jestli by byl zrovna nadšenej.
Šerm V.
Učili jsme se kryty. Ten střech se nejmenuje historickej, nýbrž archaickej. Kryty vapadaj jednoduše, hádám, že to mě přejde až je budu muset používat :D A že nám to tak šlo, tak sme nemuseli ani dělat kliky :D
Taneční VI.
Samozřejmostí je opakování všeho, co už sme brali, novej byl foxtrot. Myslim, že ho mam radši než tango. A dost sem si oblíbila valčík. Ale nejradši bych tancovala v teniskách. Tentokrát sem zkoušela jiný boty, vysoký a šlo mi na nich chodit jen díky tomu že ty podpatky nebyly jehly. Nicméně mi neustále padal zadní pásek, takže sem v tom chvilkama byla jak v pantoflích. Krom toho pěkně klouzaly... A strašlivě mě v nich bolely nohy. Teda ne nohy jako nohy, ale chodidla. Puchýře. Sedřená kůže... Taneční sou zlo, ale místy je to taky hrozně fajn.
Můj nejnovější přítulák neni vůbec přítulnej!! :(
A mám zprávy o Kesy. Našla nový domov v Litvínovicích u rodiny s dětmi a dalšíma dvěma psíma kamarádama :)

Zastřelte ho! Vyřízněte mu jazyk! A až ho vyříznete zastřelte i ten!

22. října 2012 v 19:49 Já a blog
Tak tuhle scénku z Pirátů mi připomínala dnešní praktika z fyziky. Naneštěstí už si nevzpomínám čím přesně. Fyzikář tam hodinu povídal o molární hmotnosti a nakonec to dopadlo tak, že to musíme dopočítat doma...
Věřili byste, že někteří lidé myslí, že se vztahy jsou jen starosti a ty klady vůbec nevidí? Jenom takové tulení se při pátečním sledování filmu je přece něco úžasného!
Není dobré, soudit lidi podle obalu. Vím to a přesto se této chyby někdy dopustím...

Na zamyšlení

20. října 2012 v 19:33 Já a blog
Johann Wolfgang Goethe: Lépe je být smutný s láskou než být veselý bez ní.
Souhlasíte? Poslední dobou o tom občas zapochybuju...

Prodloužená

18. října 2012 v 22:44 Já a blog
Omlouvám se za zpoždění, mám toho nad hlavu. Pozoruju, že se muj blog změnil výhradně na deníček, a opravdu ho do jisté míry zastupuje. Měla bych zase přijít aspoň s nějakou hudbou...
Prodloužené jsem se dost obávala. Nejsem přece cvičená opice, abych se tam před obecenstvem předváděla. Nejdřív sme měli normální hodinu. Opakování všeho co "umíme" a učili sme se čaču. Pak přišla rodičovská volenka. "Otec" je neuměl. Nevim, co to tancoval, nějaká houpavá prapodivnost, děsně mě z toho bolely kyčle. Byla i taková vtipná soutěž - s partnerem sme museli udržet mezi obličeji pomeranč a tancovat při tom. V našem případě to bylo o to horší, že tancuju s klukem, co je o dvě hlavy vyšší :D Ale navzdory tomu, jsme byli 3. z 10 párů :) Přišla spousta lidí, mě záleželo jen na jednom. Myslim, že sem do něj byla blázen od první chvíle, co sem ho viděla, před víc jak rokem (mezitim se stihnul ostříhat, prevít :D). Natancovali sme se toho spolu opravdu hodně. Je mnohem lepší tanečník, takže mě s sebou převážně vláčel. Vyjma polky (konečně sem jí vzala na milost) a valčíku. Z toho se mi ale zase děsně točila hlava!! :D Ale fakt brutálně :D Trvalo to jen do půl devátý, nějak nás ošidili.
Zažila sem jedno poprvé. Nic zvláštního, jen jsem šla poprvé s vrstevníky do hospody. Tak jasně, že kvůli pití sem tam nešla ;) Šli jsme (Já, on a 3 další spolužáci) ke Svijanskýmu rytíři. Další pojmenovaný bod na mapě rodného města (já totiž víceméně vim, kde co je, ale nevim jak se to jmenuje :D). Na první zavětření to nevonělo nic moc, ale nebylo to zase tak hrozný. Kluci si dali každej po jednom pivu, já sem zdárně odolávala. Vedle nás seděla dost hlučná skupina lidí a my seděli hned u dvěří, takže sem tam v těch šatech byla každou chvíli v průvanu... Miluju flirtování! :D Krásné oči... :)) Od Rytíře už sem neodcházela single :) To to trvalo.

Trailer k Imaginaeru

18. října 2012 v 16:30 Nightwish
Tak to vypadá, že se konečně dočkáme Imaginaera. Nevypadá to tak hrozně jak sem čekala, vlastně se mi to na první pohled docela líbí. Co myslíte?


Šerm IV.

16. října 2012 v 23:22 Já a blog
Objímání je hrozně fajn věc.
Tentokrát sme trénovali levý střehy a historický (teď úplně nevim jestli je to to slovo...) střehy, tudíž i historický levý střehy a to je pak všechno obráceně a děsně se to plete. Zjistila sem, že rozcvička neni jenom opruz, ale je vážně k něčemu dobrá. Ono je to bez ní horší jak lepší...

Jaroslav Koreš, fyzika, informatika

15. října 2012 v 21:32 Já a blog
Takže co že vám chci ukázat na tomto videu? Najeďte na 13:44, tam uvidíte krásný hlavní vchod do naší školy. Jasně že to nedělám kvůli těm mega dveřím. Ale kvůli rozhovoru s naším fyzikářem. Má štěstí, že nezabrali to jeho tričko. Myslim že tohle je to s tim Old Punk festem. To co říká je pravda, on nás prostě učí přemejšlet. Ne vždycky to funguje. No, já mu radost neudělám, studovat fyziku nehodlám. I když musim uznat, že některý věci sou zajímavý, zvlášť v jeho podání. Řekněte, kdo z vás počítal fyzikální příklad typu: Jak rychle a jak daleko se pohne kosmonaut ve vesmíru když si prdne? Udělejte si obrázek sami.


Psi, koně a prvoci

13. října 2012 v 16:15 Já a blog
Tak se omluvuju, že sem se neozvala po tanečních, ale ono se to tak trochu prolíná až do dneška. A sice, že sem měla tak trochu rande. Em... nevim jestli se mi to chce rozebírat, sem z toho rozpačitá. Raději k těm psům, jelikož sem tanečníka vytáhla na výstavu. Máme poněkud odlišný vkus, on je na pitbully a jezevčíky, já na čs vlčáky, saarlose, husky, malamuty, no vždyť to víte. A viděla jsem opravdu spoustu čs vlčáků! Jsou to opravdu nádherní psi a vypadá to, že jejich obliba stoupá :) Kromě těch tam samozřejmě byla velká spousta psů, některý plemena jsem snad v životě neviděla.
Proč mluvím o koních? Protože za chvíli se jede Velká Pardubická a já sem zjistila, že Sixteen znovu jede! To mě moc potěšilo, už to asi nebude tak slavné, ale hlavně ať dojede v pořádku. A taky ať to vítězství zůstane doma.
A prvoky tu mám v sešitě z bižule a vidim to docela černě :D

Šerm III.

8. října 2012 v 20:12 Já a blog
Výpad! Výpad! Výpad! Výpad! Výpad! Výpad! Písk! Písk! Písk! Tlesk! Tlesk! Tlesk!.....
Tak asi tak no. Skoro celou hodinu sme trénovali výpady. Mam pěkně natažený tříslo, trochu bok a uvidíme jaká část těla se ozve ráno, sázim na žebra, nevim jak se tam ty svaly jmenujou. Ale baví mě to. Jak činnost samotná, tak jsou tam skvělí lidé :)
Zjistila sem, že když se budete stále užírat tim, jak je život hroznej, tak o moc lepší nebude. Ale když ste spokojení s tím co máte a ani nevíte o co by mohl být život lepší, tak ono určitě ještě něco příde ;)

Várka filmů II.

7. října 2012 v 22:22 Recenze
Válka bohů
Hloupé. Něco takového už tu bylo mnohokrát. Je to samá krev a zemřou dokonce i bohové, včetně Athény a Poseidona. Namísto Persea je pro jednou hrdinou Theseus, ale zase takovej rozdít v tom neni. Doufam, že je nenapadne dělat pokračování jako v případě Souboje titánů, s těma to šlo taky od desíti k pěti...
PS: Zeus je fešák

Králova řeč
Oddechovka oproti několika předešlým věcem, co jsem viděla. Nevím jak to popsat, je to sympatické a nenucené, určitě nezaškodí se na to podívat ;)

Sucker Punch
Spíše to připomíná počítačovou hru. Je to pořádně akční, ale převážně tam likvidujou roboty, takže pohoda. Obecně sem proti zabíjení draků a mláďat samozřejmě zvlášť. Chudátko malý :/ Neustále to skáže z reality, skororeality a imaginárních představ hlavní hrdinky. No je to nářez. Parádní hudba i kostýmy.

Underworld: Probuzení
Krátké!!! :( jenom hodina a čtvrt filmu a deset minut titulek. Nějak mi ty krváky přestávaj vadit. Tohle mi příde jen jako nějaká výplň mezi dvojkou a nějakym dalším pokračováním. Je to výborné, ale jako by to byla jen ochutnávka. Michael se tam ukázal jen ve stázi, zmrzlej k nepoznání a ani na konci nepřišlo zádné šťastné shledání (no co čekat ve světě upírů, lycanů a hybridů...). Jejich dcera vypadá jak wraith. Divný, mít dítě a nevědět o tom. Jinak se tam objevil nějaký nový upíří fešák, teda na to, že nemá dlouhý vlasy, tak je to fešák...

Hon na čarodějnice
Zlá doba. Celé je to takové temné, nejen téma, ale i jako film, je tam pořád tma. Zase samé zabíjení. Na konci je tam taková velká okřídlená potvora, kterou třeba zabít. Ale skuste zabít pekelnýho démona. Na toho se musí zaříkáním.

Strom života
Ten film je místy až hypnotickej. Nemá to děj. Je to takové umělecké. Je tam i dinosaur! Nevim, co o tom říct jelikož neni ani moc co.

Orel deváté legie
Sice je to místy řežba, ale je to důstojné, má to hlavu a patu. Nevim jak moc je to podle pravdy, taky kdo ví jak to v římských dobách bylo. Je to o odvaze, cti a přátelství.

Várka filmů

5. října 2012 v 22:29 Recenze
Sherlock Holmes: Hra stínů
První díl byl fajn, takový inovativní, ale tohle bylo opravdu nudné, zdaleka ne tak zábavné ani vynalézavé. Nebavilo mě to.

Prometheus
Zajímavé! Hezky se na to kouká, trochu nepochopitelné, trochu děsivé. Takový kříženec Avatara a Vetřelce (dobře, toho sem neviděla, mam trochu mezery...). Nevšední konec. Smysluplné filozofické otázky. Nakonec všichni neumřeli, teda umřeli všichni až na jednu. A na robota, kterej vlastně umřít nemůže. Pro robota sem měla slabost. Svým způsobem je vlastně roztomilý ve své neznalosti emocí, i když nebyl úplně kladná postava. Pokud vám nevadí mimozemské potvory lezoucí z břicha tak si to nenechte ujít ;)

Černá labuť
Strhující. Baletka co chce bejt nejlepší, s nevyrovnanou matkou. Dostane vysněnou roli Labutí královny v Labutím jezeře. Zcvokne se z toho. Vidí věci který nejsou. Je to docela děsivý a občas člověk vážně neví, co je skutečné. Kdo rád psychologické filmy, doporučuju ;)

Hanna
Jednoduché. Opravdu tam toho moc neni. Pořád si říkáte o co tam vlastně jde a na konci si jen tak mimochodem uvědomíte, že už to vlastně víte. Hanna se narodila z upraveného embria, ubrali mu soucit, přidali sílu, s cílem vytvořit dokonalého vojáka. Program byl ukončen a bylo nutné všechny pokusy odstranit. "Otec" Hannu zachránil a vychoval jako vlastní, vycvičil ji k přežití. A o tom to celé je.

Zdrojový kód
Časová smyčka. Moc pěkné. Již mrtvý voják se pokouší změnit minulost. Jo je to divný, ale je to tak. Mnohokrát prožije posledních 8 minut života jiného člověka ve vlaku, který zničila bomba. Člověk to musí prostě vidět.

Červená Karkulka
Nenechte se mást tím názvem, takovouhle Karkulku ste ještě neviděli. Už je jí dobrých 20. Vlk není vlk, ale vlkodlak a je to Karkulčin otec. Karkulka se má vdávat, ale je zamilovaná. Otec pokouše jejího milého, zabije babičku a sestru, jelikož zjistí že nebyla jeho. Jelikož je to za "rudého úplňku" milý nezemře, ale změní se. Takže milá Karkulka má zase dítě s vlkodlakem. Nežili šťastně až do smrti, ale nežili ani zase tak nešťastně... Lovec vlkodlaků a čarodějnic má vymakaný nehty, má je stříbrný. Karkulka zabije svého otce vlkodlaka ukousnutou rukou lovce čarodějnic v košíku pro babičku...

Rango
Animák. Jsem věrná Době ledové. Ale takový podivný chameleon s křivým krkem, neni tak špatnej. Vypadá to jako film pro děti, ale je to spíš pro starší. Začátek je dobrý, seznamujete se s tím zelenáčem, ale místo toho, aby to pokračovalo jako povedená komedie, rozebírá takové vážné téma...

Mám tu ještě asi 8 filmů, na které se chci podívat, takže hádam, že se toho zase moc nenaučim...

Slečna Přítulná

3. října 2012 v 22:18 Já a blog
Fenku z útulku jsem byla venčit ještě v neděli. Na vodítku pořád pěkně táhne. Zase jsem jí vzala k nám domu. Tentokrát už jí Boban vítal, podezíram ho, že se na ní dokonce těšil. Ale když se veškerá pozornost obracela k ní, už z toho tak nadšenej nebyl. Tenhle pes musel žít v bytě, nebo si vytrpět něco ošklivého, jelikož se pořád sápe dovnitř do tepla. A neustále vyžaduje kontakt s člověkem, myslim, že na zahradě by byla nešťastná... Nedozvěděla jsem se, kde ji našli, ale bylo to někdy v srpnu a prý byla úplně vyhublá, takže se asi chudák někde toulala. V září už si ji dokonce někdo vzal, ale za dva dny ji zase vrátili, jelikož prý neustále vyla. Chuděra, ačkoli je to velkej pes, asi by jí bylo líp v bytě, kde by si mohla pánečky pořád hlídat...

Taneční III. a Krásný neznámý v Čechách

3. října 2012 v 17:40 Já a blog
Už z toho magořim. Šermířskými kroky přes chodbu, tanečními po kuchyni. Šerm mě baví a celkem mi to jde. Ale v úterý po těláku už na ty taneční fakt nemam. A ještě chtěj 10 Kč za šatnu! Vydřiduši. Opakovali jsme vše co už "umíme" a učili se tango. Polku a džajv už sem fakt nedávala, je to moc rychlý... Waltz jsme začli tancovat dokola parketu a poprvé sem byla nějak víc pošlapaná. Proděravěla sem obě punčochy a sedřela si kůži z nohou. A mám prsten! Ukízečka mi ho schovala. Vůbec se netěšim na prodlouženou :/ Vůbec mě ty taneční baví čim dál tim míň, tuhle lekci sem si odbyla tak nějak duchem mimo, byla sem příliš unavená...
Krásný neznámý II.
Normálně na tuhle zastávku nechodim, ale dneska sem náhodou kousek doprovázela spolužáka, takže sem zkončila na jiný zastávce něž obvykle. A jedním autobusem tam přijel takový sympaticky vyhlížející klučina, který mi opravdu připomínal toho ze Slovinska. Krásné dlouhé špinavě blond vlasy. Jako tamten. A vypadal taky zaujatě. Nijak zvlášť metalové vzezření. Co se tak říká, když se vám líbí kluk na ulici? Ahoj, jak se máš? To zní dobře... Jen ho ještě znovu potkat. Přinejhorším přístí týden ve stejný čas na stejném místě :)